Вести што го содржат тагот Португал

ОИ ТОКИО: Португалија со „невидливи“ голмани

Египет го искористи слабиот ден на голманите на Португалија

Прочитај повеќе

Металург потпиша со Португалец

Скопскиот клуб најде замена за Милан Поповиќ

Прочитај повеќе

„Скопските“ Португалци се качуваат на сцена

На мундијалот во Македонија неколку Португалци покажаа вонсериски квалитет. Идната сезона добиваат место во првите тимови

Прочитај повеќе