Вести што го содржат тагот Расмусен

Кореја му се „заблагодари“ на екс вардаровиот тренер

Ким Расмусен, своевремено тренер на ЖРК Вардар не издржа долго на Далечниот Исток

Прочитај повеќе

Топ 5 вести: Капа доле за Данска, замена за Пешмалбек

Како се развиваат играчи во Данска? Која е замената за Пешмалбек во Франција?

Прочитај повеќе

Полски клуб ангажираше екс тренер на Вардар

Издвојуваме неколку поинтересни и позвучни трансфери

Прочитај повеќе