Вести што го содржат тагот Карантин

Андреас Волф: Прекинете ја Бундес лигата

Германскиот голман имаше што да им порача на раководните во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Гландорф излезе од карантин

Првиот познат германски ракометар заразен со корона, излезе од карантин

Прочитај повеќе

Tалески: Не сум во карантин, ама не излегувам

Македонскиот репрезентативец има поостри мерки за заштита, отколку што има Германија

Прочитај повеќе

Репрезентацијата на Германија и РНЛ се во карантин!

Рајн Некар Ловен и целата репрезентација на Германија се во карантин по барање на докторите

Прочитај повеќе

Пешевски: Избегнувам контакти, тренирам во природа

Жарко Пешевски за g-sport.mk раскажува како се справуваат со новата ситуација во Штутгарт

Прочитај повеќе