Вести што го содржат тагот Адемар

ИЗЈАВИ: Металург и Адемар задоволни со бод

Каденас незадоволен од судиите, Димитриоски задоволен со бод...

Прочитај повеќе

Металург ремизираше со Адемар!

Металург водеше од првата до 53 минута и освои бод од мечот со Адемар

Прочитај повеќе

Се спрема егзодус во Адемар

Изборна година, преговори со спонзор, истечени договори...

Прочитај повеќе

Ковид во групата на Металург: Чехов и Висла имаат позитивни

Ковид во Чехов и Плоцк. Одложен дуелот на Висла со Адемар

Прочитај повеќе

Потиќ ќе мине без последици

Левоаркиот бек би требало да мине без последици по ударот што го доби во коленото на мечот со Адемар

Прочитај повеќе