Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Татабања сака четири играчи од Е. Пелистер

Битолчани за следната сезона веројатно ќе мораат да составуваат нов тим

Прочитај повеќе

Татабања таргетира играчи на Е. Пелистер

Унгарскиот клуб заинтересиран за играчи од македонскиот вице-првак

Прочитај повеќе

Кому златниот бод, на Е. Пелистер или Вардар?

Денеска во Битола се игра големото дерби меѓу Е. Пелистер и Вардар

Прочитај повеќе

Три дена до дербито во Битола

Еурофарм Пелистер ќе го пречека Вардар во среда

Прочитај повеќе

Е. Пелистер вечерва оди на победа со Спортинг

Е. Пелистер денеска во Битола оди по два бода од дуелот со Спортинг

Прочитај повеќе