Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Тиквеш ја совлада битолската „двојка“

Два од два за кавадарчани со новиот тренер

Прочитај повеќе

Охрид беше блиску до сензација

Битолчани од Охрид се враќаат со целиот плен

Прочитај повеќе

Денеска на мегдан Вардар и Е. Пелистер

Трет пат сезонава, прв пат во Супер лигата. Големото дерби Вардар - Пелистер

Прочитај повеќе

Голем триумф за Е. Пелистер 2

Нови големи бодови за екипата на Е. Пелистер 2. Тинекс Пролет со минус седум си оди од Битола

Прочитај повеќе

Први домашни бодови за Е. Пелистер

Први бодови за Е. Пелистер, вториот битолски клуб со празни раце

Прочитај повеќе