Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Е. Пелистер пак ослабен, без Табоада...

Тројца ракометари нема да бидат во тимот на Е. Пелистер и за мечот со Татабања

Прочитај повеќе

Е. Пелистер сега (ќе) брка прво место!

Вчерашните резултати беа во полза на битолскиот клуб

Прочитај повеќе

Уште една, многу важна победа за Е. Пелистер

Нова голема победа за битолскиот тим во Европската лига

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го преживеа Белград

Во напната атмосфера, битолчани извојуваа победа над Партизан во СЕХА

Прочитај повеќе

Успешна прва контрола на битолчани

Успешна првата контрола на битолчани во Словенија

Прочитај повеќе