Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Три дена до дербито во Битола

Еурофарм Пелистер ќе го пречека Вардар во среда

Прочитај повеќе

Е. Пелистер вечерва оди на победа со Спортинг

Е. Пелистер денеска во Битола оди по два бода од дуелот со Спортинг

Прочитај повеќе

Шоу во Битола, Е. Пелистер ги разби Унгарците

Битолчани одиграа на високо ниво и запишаа лесна победа над Татабања од Унгарија

Прочитај повеќе

Е. Пелистер ги стиша Грците

Битолчани ја запишаа првата победа во Европската лига

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со голем кам бек до бод од Швајцарија

Битолчани ја искористија големата грешка на клупата на Швајцарците

Прочитај повеќе