Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Пешевски: Доаѓам со полн куфер желби и амбиции

Репрезентативниот пикер следната сезона ќе го носи дресот на битолскиот суперлигаш

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го откри новиот состав и тргна со подготовки

Битолчани почнаа со подоготовките за следната сезона

Прочитај повеќе

СЕХА: Вардар со Нексе, Е. Пелистер со Мешков за „Ф4“

СЕХА продолжува во август

Прочитај повеќе

Е. Пелистер без Периќ по историја во Нашице

Жељко Бабиќ уште еднаш ќе треба да импровизира и игра без првиот креатор на играта

Прочитај повеќе

Французин го засилува Е. Пелистер!

Битолчани имаат нов ракометар. Доаѓа од Франција

Прочитај повеќе