Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Е. Пелистер го преживеа Белград

Во напната атмосфера, битолчани извојуваа победа над Партизан во СЕХА

Прочитај повеќе

Успешна прва контрола на битолчани

Успешна првата контрола на битолчани во Словенија

Прочитај повеќе

Татабања сака четири играчи од Е. Пелистер

Битолчани за следната сезона веројатно ќе мораат да составуваат нов тим

Прочитај повеќе

Татабања таргетира играчи на Е. Пелистер

Унгарскиот клуб заинтересиран за играчи од македонскиот вице-првак

Прочитај повеќе

Кому златниот бод, на Е. Пелистер или Вардар?

Денеска во Битола се игра големото дерби меѓу Е. Пелистер и Вардар

Прочитај повеќе