Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Битолчани ги поделија бодовите

Вториот битолски клуб, освои бод од вице-првак и освојувач на Супер Куп

Прочитај повеќе

Е. Пелистер оди на СЕХА Фајнал Фор

Убаво почна сезоната за битолчани

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го промовираше новиот тим

Битолчани ја промовираа пред јавноста новата екипа и опрема

Прочитај повеќе

Најубавите дресови на Пелистер досега

Битолчани наскоро ќе ја промовираат екипата и опремата, а дресовите ќе се најдат и во продажба

Прочитај повеќе

Дејвис: Битолчаните ми порачаа титула

Е. Пелистер почна со претсставување на своите нови играчи

Прочитај повеќе