Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Е. Пелистер без Периќ по историја во Нашице

Жељко Бабиќ уште еднаш ќе треба да импровизира и игра без првиот креатор на играта

Прочитај повеќе

Французин го засилува Е. Пелистер!

Битолчани имаат нов ракометар. Доаѓа од Франција

Прочитај повеќе

Е. Пелистер пак ослабен, без Табоада...

Тројца ракометари нема да бидат во тимот на Е. Пелистер и за мечот со Татабања

Прочитај повеќе

Е. Пелистер сега (ќе) брка прво место!

Вчерашните резултати беа во полза на битолскиот клуб

Прочитај повеќе

Уште една, многу важна победа за Е. Пелистер

Нова голема победа за битолскиот тим во Европската лига

Прочитај повеќе