Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Вечерва: Агуаш Санташ - Е. Пелистер, каде да гледате?

Вчерва ќе можете да го следите вториот дуел на Е. Пелистер во Европската лига и плус уште некој натпревар

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со домашен пораз почна во Европската лига

Битолчани го одиграа првиот натпревар од Европската лига. Гостин во Битола беше данскиот Скандерборг

Прочитај повеќе

E. Пелистер доведе бек од Алборг!

Ново име во редовите на суперлигашот од Битола

Прочитај повеќе

Е. Пелистер се зацврсти на врвот

Битолчани без неизвесности го решија дербито

Прочитај повеќе

Е. Пелистер ќе лета со струшки крила до 2025

По Ненад Костески, нов договор со битолскиот клуб потпиша и Цветан Кузманоски

Прочитај повеќе