Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Најубавите дресови на Пелистер досега

Битолчани наскоро ќе ја промовираат екипата и опремата, а дресовите ќе се најдат и во продажба

Прочитај повеќе

Дејвис: Битолчаните ми порачаа титула

Е. Пелистер почна со претсставување на своите нови играчи

Прочитај повеќе

Пешевски: Доаѓам со полн куфер желби и амбиции

Репрезентативниот пикер следната сезона ќе го носи дресот на битолскиот суперлигаш

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го откри новиот состав и тргна со подготовки

Битолчани почнаа со подоготовките за следната сезона

Прочитај повеќе

СЕХА: Вардар со Нексе, Е. Пелистер со Мешков за „Ф4“

СЕХА продолжува во август

Прочитај повеќе