Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Е. Пелистер се зацврсти на врвот

Битолчани без неизвесности го решија дербито

Прочитај повеќе

Е. Пелистер ќе лета со струшки крила до 2025

По Ненад Костески, нов договор со битолскиот клуб потпиша и Цветан Кузманоски

Прочитај повеќе

Битолчани ги поделија бодовите

Вториот битолски клуб, освои бод од вице-првак и освојувач на Супер Куп

Прочитај повеќе

Е. Пелистер оди на СЕХА Фајнал Фор

Убаво почна сезоната за битолчани

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го промовираше новиот тим

Битолчани ја промовираа пред јавноста новата екипа и опрема

Прочитај повеќе