Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Денеска игра Е. Пелистер, каде да гледате?

По бледиот старт на Вардар во СЕХА, Е. Пелистер има шанса да го поправи впечатокот на македонските екипи во ова натпреварување

Прочитај повеќе

Денеска Е. Пелистер игра во Шпанија, каде да гледате?

Петти натпревар за Е. Пелистер во Европската лига

Прочитај повеќе

Вечерва: Агуаш Санташ - Е. Пелистер, каде да гледате?

Вчерва ќе можете да го следите вториот дуел на Е. Пелистер во Европската лига и плус уште некој натпревар

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со домашен пораз почна во Европската лига

Битолчани го одиграа првиот натпревар од Европската лига. Гостин во Битола беше данскиот Скандерборг

Прочитај повеќе

E. Пелистер доведе бек од Алборг!

Ново име во редовите на суперлигашот од Битола

Прочитај повеќе