Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Шоу во Битола, Е. Пелистер ги разби Унгарците

Битолчани одиграа на високо ниво и запишаа лесна победа над Татабања од Унгарија

Прочитај повеќе

Е. Пелистер ги стиша Грците

Битолчани ја запишаа првата победа во Европската лига

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со голем кам бек до бод од Швајцарија

Битолчани ја искористија големата грешка на клупата на Швајцарците

Прочитај повеќе

Тиквеш ја совлада битолската „двојка“

Два од два за кавадарчани со новиот тренер

Прочитај повеќе

Охрид беше блиску до сензација

Битолчани од Охрид се враќаат со целиот плен

Прочитај повеќе