Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

PLAY OF THE DAY: Битола спремна за дерби (титула)

Расте температурата пред големото дерби

Прочитај повеќе

Комити и Чкембари се спремаат за дербито

На трибините во „Јане Сандански“ ќе бидат двете навивачки групи

Прочитај повеќе

Денеска Пелистер со нови тренери против Нексе, каде да гледате?

Денеска дебитираат Јовиќ и Шундовски, Пелистер го пречекува Нексе

Прочитај повеќе

Денеска Е. Пелистер против Берлин, каде да гледате?

Е. Пелистер денеска на гости на најдобриот тим во групата во Европската лига

Прочитај повеќе

Денеска игра Е. Пелистер, каде да гледате?

Битолчани денеска продолжуваат со натпреварите во Европската лига

Прочитај повеќе