Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Од Е. Пелистер заминаа Ојлески, Кукоски, Суси, Хосни...

Почна реконструкцијата на битолските екипи

Прочитај повеќе

Крунисан е новиот првак - Еурофарм Пелистер

Полна сала во Битола го испрати последниот натпревар на Е. Пелистер сезонава

Прочитај повеќе

Дојде денот: Битола доби ракометен шампион

По цели 18 години, шампионскиот пехар одново е украсен со зелено-бела боја

Прочитај повеќе

Ф4 КАДЕТИ: Струга отиде во финале, утре се игра за пехар

Во финалето на кадетскиот Ф4, ќе се сретнат Струга и Мулти Есенс

Прочитај повеќе

ДЕРБИ ЗА ТИТУЛА: Од утре продажба на билети во Битола

Почнува загревањето за најважниот натпревар годинава

Прочитај повеќе