Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Е. Пелистер во Добој или во Струга?

Каков ќе биде планот на битолчани за подготовките годинава

Прочитај повеќе

Не дојде во Вардар, ама доаѓа во Е. Пелистер!

Словенечкиот бек е првото странско засилување за шампионскиот Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Од Е. Пелистер заминаа Ојлески, Кукоски, Суси, Хосни...

Почна реконструкцијата на битолските екипи

Прочитај повеќе

Крунисан е новиот првак - Еурофарм Пелистер

Полна сала во Битола го испрати последниот натпревар на Е. Пелистер сезонава

Прочитај повеќе

Дојде денот: Битола доби ракометен шампион

По цели 18 години, шампионскиот пехар одново е украсен со зелено-бела боја

Прочитај повеќе