Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Лесен старт на Е. Пелистер, три бода со Струга

Битолчани во Супер лигата стартуваа со сигурна победа над Струга

Прочитај повеќе

E. Пелистер без Хендави во Швајцарија

Е. Пелистер без шест играчи ќе игра против Кадетен во Европската лига

Прочитај повеќе

СЕХА: E. Пелистер го разби Татран

Битолчани играат во се подобра форма

Прочитај повеќе

Службени бодови за македонските тимови

Македонските клубови ќе добијат службени бодови за најголем дел од натпреварите што не ги одиграа

Прочитај повеќе

Е. Пелистер си го зема Цветан Кузмановски

Левото крило ќе дебитира против РНЛ

Прочитај повеќе