Вести што го содржат тагот Лига Европа

ОТИДЕ УШТЕ ЕДЕН ФАВОРИТ: Мелзунген елиминиран од ЛЕ

Германскиот тим не го мина првото коло

Прочитај повеќе

Бенфика и Белененсес елиминирани од ЛЕ

Португалците не го минаа ниту првото сито

Прочитај повеќе

Металург спремен за втора рунда

Македонскиот клуб вечерва треба да го верификува пласманот во второто коло од Лига Европа

Прочитај повеќе

Металург со истиот состав по печат за второ коло

Нема промени во составот на Зоран Кастратовиќ

Прочитај повеќе

Металурзите (Ковид) негативни и спремни за Спачва

Металург во комплетен состав утре ќе ја пречека екипата на Спачва

Прочитај повеќе