Вести што го содржат тагот Лига Европа

Кастратовиќ: Два гола не се многу, не се ни малку

Металург го отвори со победа двобојот со Луцерн од Швајцарија

Прочитај повеќе

Металург ќе брани два гола за Лига Европа

Одиран првиот дел од двобојот меѓу Металург и Луцерн

Прочитај повеќе

Металург со плус еден на полувреме

Металург и Луцерн ја бијат првата битка за влез во групата од ЛШ

Прочитај повеќе

Иванковиќ: Металург да внимава, има сериозен противник

Тренерот на Дубрава го препупредува македонскиот тим пред вечерашниот меч со Луцерн

Прочитај повеќе

Металург во Швајцарија по Лига Европа

Металург доби противник за ЛЕ

Прочитај повеќе