Вести што го содржат тагот Лига Европа

ГЛЕДАЈTЕ ДЕНЕСКА: Металург во битка за ЛЕ (ЛИНК)

Металург денеска на решавачки дуел со Кринс Луцерн

Прочитај повеќе

Металург се чекираше во Цирих

Македонскиот тим пристигна во швајцарскиот центар, утре е на меч со залетаниот Кринс

Прочитај повеќе

Откажан меч од Лига Европа!

Едена средба од квалификациите за Лига Европа нема да се игра

Прочитај повеќе

Кастратовиќ: Два гола не се многу, не се ни малку

Металург го отвори со победа двобојот со Луцерн од Швајцарија

Прочитај повеќе

Металург ќе брани два гола за Лига Европа

Одиран првиот дел од двобојот меѓу Металург и Луцерн

Прочитај повеќе