Вести што го содржат тагот Кариера

Ливриниќ ја заврши кариерата

Македонската интернационалка и репрезентативка, Елена Ливриниќ реши да ја заврши кариерата на 28 годишна возраст

Прочитај повеќе

ТОП ЛИСТА: Играчи што ја завршуваат кариерата

Кирил Лазаров и Филип Миркуловски, две икони на македонскиот ракомет викендов ги играат последните натпревари

Прочитај повеќе

ЛАЗАРОВ ОБЈАВИ КРАЈ: Заминувам со крената глава!

Кирил Лазаров објави крај на кариерата!

Прочитај повеќе

Крај на кариерата на поранешна вардарка

Поранешниот голман на Вардар, на 35 години ќе ја заврши играчката кариера

Прочитај повеќе

Крај за најдобрите германски судии

Заврши кариерата на најдобрите германски судии

Прочитај повеќе