Вести што го содржат тагот Карачиќ

Карачиќ неизвесен за СП, Степанчиќ е аут

Лино Червар има проблем со повредени играчи

Прочитај повеќе

Келце без Карачиќ против Вардар!

Првиот плејмејкер на полскиот тим нема да биде на терен вечерва

Прочитај повеќе

Сервас: Ме насмеаја со Карачиќ во Вардар

Претседателот на Келце, Бертус Сервас, ја објаснуваше состојбата во својот клуб

Прочитај повеќе

Карачиќ ќе потпише доживотно... во матично

Хрватот станува македонски зет

Прочитај повеќе

Карачиќ се враќа на терен

Келце ќе биде значително посилен за мечот со Порто

Прочитај повеќе