Вести што го содржат тагот Чупиќ

PLAY OF THE DAY: Чупиќ за прва ЛШ титула на Вардар

Пред шест години Вардар стана европски првак

Прочитај повеќе

Чупиќ го среди Нексе, Загреб пред нова титула

Во Хрватска ништо ново

Прочитај повеќе

Пет играчи на Хрватска повредени пред СП!

Хрвоје Хорват ќе има мака да состави конкурентен тим согласно апетитите на јавноста

Прочитај повеќе

Чупиќ три сезони во ППД Загреб

Официјализиран трансферот на хрватското крило во ППД Загреб

Прочитај повеќе

Алушовски: Се чувствува паузата, но брзо ќе бидеме во форма

Вардар е комплетен, пристигна Чупиќ, сега чека резултати од Ковид тест пред да се приклучи

Прочитај повеќе