Вести што го содржат тагот Алушовски

Алушовски се раздели со Тор

Македонскиот тренер нема да го води Тор во иднина

Прочитај повеќе

Алушoвски останува „викинг“ уште три сезони!

Познатиот македонски тренер ја продолжува соработката со тимот од Исланд

Прочитај повеќе

Jагуриноски си оди од Исланд

Репрезентативниот бек нема да ја продолжи соработката со исландскиот клуб

Прочитај повеќе

Јагуриноски оди кај Алушевски на Исланд

Томи Јагуриноски ќе биде засилување за исландскиот клуб

Прочитај повеќе

Aлушовски тргна со победа

Прв триумф на македонскиот тренер на островот

Прочитај повеќе