Вести што го содржат тагот Корона

ТРАНСФЕРИ: Бенфика отпушти пет играчи

Бенфика ослободи пет играчи, неизвесна судбината и на тренерот

Прочитај повеќе

Италија НЕ го прекина првенството!

Италијанците се надеваат дека ќе може да се игра во јуни

Прочитај повеќе

Трансфери, нови договори, крај на кариери

Некои клубови мируваат, некои си реализираат планови и за време на корона пандемија

Прочитај повеќе

РНЛ. Опасноста помина, карантинот - не

Поминаа две недели откако на играчите на РНЛ им беше детектиран Ковид 19

Прочитај повеќе

Барса прифати кратење на платите

Се стабилизира ситуацијата во Барселона, фудбалерите го спасија клубот

Прочитај повеќе