Вести што го содржат тагот СП Кадети

Македонија кандидат за четири Светски првенства!

ИХФ во петок ќе доделува организација на Светски првенства до 2025 година

Прочитај повеќе

Чилеанско загревање за кадетите

Вечерва кадетите ќе одиграат контролен натпревар со репрезентацијата на Чиле

Прочитај повеќе

Исланд доаѓа со Трастарсон во Скопје

Најдобриот исландски играч доаѓа на СП во Македонија

Прочитај повеќе

КАДЕТСКО СП: Нема кратење на списокот до последен момент

Сите играчи остануваат во составот на репрезентацијата до крајот на мундијалот

Прочитај повеќе

КАДЕТСКО СП: Три репрезентации стигнаа во Скопје

Македонија нема да биде првата репрезентација што ќе се чекира во Скопје

Прочитај повеќе