Вести што го содржат тагот Ваучер

Прволигашите објавија прекин на првенството

Клубовите од Прва лига ракомет, решија да го прекинат првенството

Прочитај повеќе

Прволигашите утре ќе објават бојкот

Прволигашите во ракомет и кошарка ќе објават прекин на шампионатите, проблем - ваучерот

Прочитај повеќе

РФМ ги укинува судиските такси за Прва лига

Се додека не биде одговорено на прашањето со ваучерите, прволигашите нема да плаќаат судиски и делегатски такси за своите натпревари

Прочитај повеќе

Прволигашите се сретнаа со претседателот на РФМ

РФМ ќе им помага на прволигашите, ако наскоро нема ваучер

Прочитај повеќе

Прволигашите викендов ќе играат

Проблемот со ваучерот не е решен, но првото коло ќе се одигра

Прочитај повеќе