Вести што го содржат тагот Неготино

КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ: Вардар Неготино - Голден Арт (18:00)

Второ коло од машката македонска Суперлига

Прочитај повеќе

Убедлив старт на Тинекс Пролет

Лесни три бода за Т. Пролет на отворањето на сезоната

Прочитај повеќе

Вардар Неготино остана во Суперлигата!

Неготинчани ќе имаат екипа во најсилната лига и следната сезона

Прочитај повеќе

Вардар во бараж, Јуниор испадна од Суперлигата

Заврши драмата во плејаут шампионатот

Прочитај повеќе

Нокаут за неготинци во последната секунда!

Скопскиот тим е поразен од Вардар Неготино и опстанокот во Суперлигата е недостижен

Прочитај повеќе