Вести што го содржат тагот Џомба

Џомба повикан во репрезентацијата

Гоце Георгиевски се приклучува на сениорската репрезентација

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Џомба го одбра Вардар

Македонскиот репрезентативец го одбра Вардар за следен клуб

Прочитај повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Јас не сакам да играм, но кој не прашува?

Македонскиот репрезентативец револтиран од одлуката на романската федерација да се доигра првенството

Прочитај повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Размислувам за заминување од ЧСМ

Македонскиот репрезентативец планира да замине од ЧСМ една година пред истекот на договорот

Прочитај повеќе

Георгиевски го освои Челинџ Куп

Македонскиот репрезентативец се приклучи на малото друштво играчи што имаат европски пехар

Прочитај повеќе