Вести што го содржат тагот Скубе

Келце го купи полскиот Сташ Скубе

Новиот супер-талент веднаш беше препознаен и ангажиран од Келце

Прочитај повеќе

Сташ Скубе е слободен до јуни

Словенецот нема да се враќа назад во Белорусија

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Сташ Скубе има нов клуб

Некогашниот вардаров плејмејкер се сели во Полска

Прочитај повеќе

Карачиќ на излезна, Скубе на влезна врата?

Се спрема голем трансфер во полскиот шампион

Прочитај повеќе

Мешков без четворица доаѓа во Битола

Белорусите имаат проблеми, но и широк ростер на играчи

Прочитај повеќе