Вести што го содржат тагот Шишкарев

Колку е богат претседателот на Руската ракометна федерација

Сергеј Шишкарев на листата на Форбс за 2020 година беше на 149 место

Прочитај повеќе

Шишкарев: Игравме против седум Црногорки и двајца Швеѓани

Сергеј Шишкарев со речник без респект за противникот

Прочитај повеќе

Се (по)јави ли Максимов, Русија почнува да губи

Обинувања на сметка на трофејниот тренер од првиот човек на руската ракометна федерација

Прочитај повеќе

Шишкарев повреден ќе патува на ЕП

Крилото на Вардар има проблем со коленото

Прочитај повеќе

Шишкарев нема да биде замената за Јанц во Келце

Келце има најдено замена за Блаж Јанц

Прочитај повеќе