Вести што го содржат тагот СП Шпанија

Европскиот против олимпискиот првак за светското злато

Закажана е битката за златото на мундијалот во Шпанија

Прочитај повеќе

СП: Забавата почнува денеска, за Данска мундијалот веќе е скандалозен

Вести од мундијалската Шпанија

Прочитај повеќе

Денеска почнува женското СП

Македонија не ја доби очекуваната покана за настап на СП

Прочитај повеќе

Австрија без селекторот на СП Шпанија

Селекторот на Австрија е позитивен на Ковид и нема да биде дел од мундијалот

Прочитај повеќе

ИХФ: На СП жени ќе смеат само вакцинирани

На мундијалот што ќе се игра во Шпанија ќе смеат да играат само вакцинирани ракометарки.

Прочитај повеќе