Вести што го содржат тагот Шмит

Луцерн донесе и хрватско засилување

Швајцарија добива нов тим кандидат за титула

Прочитај повеќе

РНЛ ќе остане без легендата

Последна сезона на легендарниот Швајцарец во дресот на Рајн Некар Ловен

Прочитај повеќе

Данска ТВ: Нема кој не сака да го гледа Лазаров

Данската ТВ посебно ги најави двете легенди кои последни се приклучија на мундијалскиот караван

Прочитај повеќе

Отпадна и САД, Швајцарија ќе оди на СП

На мундијалот во Каиро ќе патува и втората замена

Прочитај повеќе

Данска го пушти Шмит без ПЦР тест

Данска попушти со мерките, Швајцарците ќе патуваат за Архус

Прочитај повеќе