Вести што го содржат тагот Георгиевски

Георгиевски: Ќе се обидат со нешто ново, но ќе бидеме спремни

Ќе се обидат со поинаква тактика, но спремни сме

Прочитај повеќе

Георгиевски: Знаеме како е на ЕП, имаме шанса за добар резултат

Репрезентативното крило верува дека Македонија може да дојде до добар резултат на ЕП Унгарија и Словачка

Прочитај повеќе

Џомба: Тешко беше да се гледа СП на ТВ

Репрезентацијата во Скопје се подготвува за дуел со светскиот првак

Прочитај повеќе

Џомба повикан во репрезентацијата

Гоце Георгиевски се приклучува на сениорската репрезентација

Прочитај повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Јас не сакам да играм, но кој не прашува?

Македонскиот репрезентативец револтиран од одлуката на романската федерација да се доигра првенството

Прочитај повеќе