Вести што го содржат тагот Сагосен

Сагосен заигра за Кил: Деби и веднаш најефикасен

Германскиот шампион го одигра првиот контролен натпревар

Прочитај повеќе

Сагосен пристигна во Кил

Норвежанецот не е ни пет дена во Кил, а веќе се чувствува(л) како дома

Прочитај повеќе

ЕХФ Ол Стар тим, без играчи од Вардар

Норвешкиот ас собра најмногу гласови во изборот на ЕХФ Ол стар тим на сезоната

Прочитај повеќе

ЕХФ озакони: Сагосен со Кил, Македа со Веспрем во Келн

ЕХФ денеска ја озакони промената во трансфер политиката за корона сезоната

Прочитај повеќе

Хрватска е во финале! Жељко Муса е херојот!

Лино Червар е 60 минути до единствениот трофеј што му недостасува

Прочитај повеќе