Вести што го содржат тагот Сагосен

Како изгледа тимот на Норвешка, првиот фаворит во групата

Норвешка е фаворит број еден во групата во која игра Македонија

Прочитај повеќе

Се врати во игра Сандер Сагосен!

Норвешкиот ас денеска имаше кам-бек

Прочитај повеќе

Сагосен: Нема да играм на СП по секоја цена

Најголемата норвешка ѕвезда очекува враќање на теренот во ноември

Прочитај повеќе

Мали шанси Сагосен да игра против Македонија

Сандер Сагосен се спасил од голема белја со втората операција

Прочитај повеќе

Кил најде замена за Сагосен

Шведски ас ќе игра на местотот на Сандер Сагосен во Кил

Прочитај повеќе