Вести што го содржат тагот Сагосен

Хансен ги брка Лазаров и Сагосен

Кај Смитс отпадна од трката поради Ковид, но друго познато име сега е во игра

Прочитај повеќе

Норвешка прекина 24 годишен пост

Запрен е рекордот на Шпанија од 17 победи по ред

Прочитај повеќе

Колкава е платата на Сагосен

Колстад во најмала рака ќе ја израмни платата што Сандерс Сагосен ја добива во Кил

Прочитај повеќе

Бидна: Сагосен се појави во Колстад

Презентирани шест мега засилувања за норвешкиот тим

Прочитај повеќе

Закажана промоција на Сагосен во Колстад

Новиот мега проект во Норвешка прв пат во недела ќе излезе во јавност

Прочитај повеќе