Вести што го содржат тагот Статистика

Буџети и плати во клубовите во Франција

Колкави се буџетите, колкава е просечната плата во најсилната лига во Франција

Прочитај повеќе

Чуд(н)о како не го купија големите ѕверки

Кои се најдобрите играчи во Европската лига?

Прочитај повеќе

Статистика од СП 2023: Кузмановски во друштво со Сагосен и Хансен

Статистички преглед на остварувањата на македонската репрезентација

Прочитај повеќе

Што вели статистиката за македонските ракометарки?

Какви се бројките зад настапот на македонската репрезетнатација на ЕП

Прочитај повеќе

Тешкашите од Веспрем, лесната Барса, нискиот Магдебург...

Бројки зад играчите во новата сезона на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе