Вести што го содржат тагот Дибиров

ВИДЕО: Топ 30 голови од ЛШ

Најубавите моменти од ЛШ

Прочитај повеќе

ДИБИРОВ: Со чиста совест си одам од Македонија

Руското крило одговараше на прашања на прес службата на руската ракометна федерација

Прочитај повеќе

Дибиров: Знаевме дека можеме

И кога беше минус девет, Вардар беше мирен

Прочитај повеќе

Дибиров: Нема да биде лесно, домаќини се, тоа е мотив плус

Руското крило очекува тежок натпревар, против екстра мотивиран противник

Прочитај повеќе

Русија незадоволна, но Кокшаров ќе куртули

Русија нема да менува селектор, иако не ги исполни очекувањата на СП

Прочитај повеќе