Вести што го содржат тагот Работник

Од клупата на Работник, на клупата на Констанца

Романците најдоа замена за Звонко Шундовски

Прочитај повеќе

Битола на нозе, падна Веспрем

Работник се украси со скалп на европскиот вице-шампион

Прочитај повеќе

Ракометен празник, Веспрем е во Битола

Денеска битолски Работник, на своите сограѓани ќе им го претстави моќниот Веспрем

Прочитај повеќе

Веспрем ги носи и ѕвездите во Битола

Веспрем со силен состав доаѓа во Битола

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Секоја чест, Митревски со одбрана на колото

Македонскиот голман ја има најатрактивната одбрана во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе