Вести што го содржат тагот Африка

Eвропа се затвора, може ли тоа да влијае на СП 2021?

Омикрон одново ги мобилизира сите заштитни механизми. Тоа може да се одрази на мундијалот во Шпанија

Прочитај повеќе

Алжир ќе се самоуништи

Алжир е спремен да го бојкотира Африканскиот шампионат

Прочитај повеќе

Тунис заработи долга суспензија

Тунис е казнет за инцидентот во финалето на Африканското првенство

Прочитај повеќе

Летаа предмети по новиот шампион на Африка

Египет победи среде Тунис, тоа не можеше да мине без инцидент

Прочитај повеќе

Капе Верде ќе игра на СП 2021

Многу егзотични тимови ќе има на следниот мундијал

Прочитај повеќе