Вести што го содржат тагот Ѕвезди

СП без многу ѕвезди: Отпаѓаат Мораеш, Шипжак, Н'Гесан...

Претстојниот мундијал нема да биде исклучок. Дузина ѕвезди се повредени без шанси или со многу мали шанси да ги видиме на првенството

Прочитај повеќе

Шок за Полска: Најдобриот стрелец од ЛШ го пропушта мундијалот

Списокот на ѕвезди што нема да играат на СП станува се подолг

Прочитај повеќе

Каде се ѕвездите од СП Македонија 2019?

Македонија беше домаќин на мундијал М19 во 2019 година. Како им оди на играчите три години подоцна?

Прочитај повеќе

Колку ѕвездички „смеат“ на клупското лого?

Вардар има две ѕвездички на клупското лого, но и легитимно право да додаде уште

Прочитај повеќе

Ѓер ги купува новите ѕвезди на Данска?

Две „бронзени“ ракометарки би можеле да ја сменат клупската средина

Прочитај повеќе