Вести што го содржат тагот Костески

Костески: Сега мислиме само на Бахреин

Првата победа беше извојувана со многу пот. Сега е на ред втората

Прочитај повеќе

Линц купи и втор Македонец

Двајца Македонци следната сезона ќе го носат дресот на австрискиот клуб

Прочитај повеќе

Костески и Татран остана без Куп пехар!

Сензација во Купот на Словачка

Прочитај повеќе

Селка во проблеми, си заминаа четворица, Костески останува

Четири играчи одбиле помал договор и си заминале од Селка

Прочитај повеќе