Вести што го содржат тагот Костески

Костески нема повреда, ќе биде во ред

Репрезентативното крило мина без последици од дуелот со Кувајт

Прочитај повеќе

Загреб без Костески, со бод од Норвешка

Загреб водеше цел натпревар, на крајот се спасуваше од пораз

Прочитај повеќе

Вујо: Костески е талент, но колку ќе игра...

Македонскиот ракометар добива шанса во Загреб, но ќе треба и да ја искористи

Прочитај повеќе

Барса го расипа кам бекот на Вујо

Барса изгледа како казнена експедиција

Прочитај повеќе

Костески и Митков добри, ама без бодови

Првенство на Австрија, слабо котираат Линц и Брегенц, екипите на нашите интернационалци

Прочитај повеќе