Вести што го содржат тагот Одбрана

(ВИДЕО) Чаневски во трка за нај одбрана во ЛШ

Македонскиот голман влезе во Топ 4 одбрани во ЛШ

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Како Ландин го спаси Кил

Монпеље имаше шут за реми против Кил, но овој пат херојот беше на спротивната страна

Прочитај повеќе

Бројки за аларм, одбраната на Вардар е ...

Вардар сезонава прима премногу голови

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кога Веспрем игра одбрана- Ќе го однесеа до дома

Дејан Бомбач налета на ѕидот на Веспрем

Прочитај повеќе

Германија без најдобриот стрелец од златното ЕП

Кристијан Прокоп на СП ќе игра со едно десно крило

Прочитај повеќе