Вести што го содржат тагот Нашице

Денеска Е. Пелистер со Нексе во Нашице, каде да гледате?

Вардар го одработи првиот циклус во СЕХА со една победа и еден пораз. Сега е ред на битолчаните

Прочитај повеќе

СЕХА: Нексе прв пат ќе игра на „Ф4“

Хрватскиот вице-првак обезбеди пласман на завршнниот турнир во СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

Изјава на денот: Халил Јагањац (Нексе)

Халил Јагањац, за Нашице и Париз

Прочитај повеќе